Naše práce

Přístup

Je mnoho míst a mnoho prostor, jež vyžadují specifická řešení. Soudobá móda dekorů a výrazných barevných ploch nás postupně začíná unavovat. Jak je krásné dívat se na čisté linie a nechat působit pouze texturu materiálu a práci světla. Nechat odpočinout oči i mysl od vypjatých a křiklavých tvarů a ploch...

I to nám nabízí práce s betonem. Nevyrábíme proto primárně tisícové série odlitků. Snažíme se nabídnout našim zákazníkům výrobky na míru. V našem týmu jsou obsaženy profese sochařů, architektů i technologů. Dáváme do práce nadšení a spoustu energie. A baví nás to. :-) 

Klasický beton versus b_concrete technologie

Beton je fantastický materiál. Je jen několik drobných neduhů, které ho ale často "vyřadí ze hry". Především je to vemi vysoká hmotnost. Každý kubický metr betonu znamená asi 2400 kg. Někdy je to dobré. Do parku, do veřejného prostoru, pokud nechcete, aby někdo výrobek odcizil... Pokud si ale chcete vyrobit barový pult uprostřed místnosti ve čtvrtém podlaží staršího činžovního domu, může se stát, že bar skončí nechtěně v přízemí, nebo ho zkrátka do toho bytu nedokážete nastěhovat. Další drobnou vadou může být fakt, že je beton nasákavým materiálem. Je sice řada lidí, kteří propadají v nadšení z každého nového otisku hrnku od kávy, ale většina populace raději uchovává povrchy v původní podobě. Beton se dá ošetřit různými nátěry a přidanými látkami přímo do směsi tak, že se jeho nasákavost omezí. Většinou je to ale řešení dočasné a nátěry se musejí časem zopakovat. Posledním negativem betonu je to, že stěny odlitků nelze vytvořit příliš tenké. Beton je vynikající v přenášení tlakových sil, ale v tahu a ohybu je to velice špatné. Používají se výztuže, používají se speciální betony (např. UHPC), které zlepšují vlastnosti, ale vždy mají velké množství problémů. Od ceny až po problémy s postupem zpracování směsi.

Vyvinuli jsme novou zajímavou technologii. Nazýváme ji "Light PL Concrete", označujeme zkratkou "LPC". Je souhrnem speciální receptury a pracovního postupu při výrobě. Podařilo se nám některé části běžné betonové směsi nahradit vhodnějšími. Díky tomu jsme schopni vytvořit velice tenké, velice lehké a pevné odlitky. Navíc s minimální nasákavostí. To nám umožňuje vyrábět třeba osvětlovací tělesa, kuchyňské desky, stoly a židle a mnoho dalších věcí.


Níže v textech je ukázka několika výrobků. 


DEKORATIVNÍ NÁDOBY

Kombinace betonu se zlatem vytváří krásný kontrast. Světlo jen zvýrazní zajímavost těchto krásných prvků.

STŮL

Unikátní stůl jako solitér do kanceláře nebo obývacího pokoje. Rozměr desky je 200x80 cm. Na svrchní straně je dokonale střižený, na straně protilehlé je zlatá "bouře". 

Byl vyroben jako součást sérié "Beton, zlato - stojí za to".
 

 

KRYSTAL

Jednoduchý a hravý doplněk městského interiéru. Tvar, který se dá řetězit do nekonečna a skládat tak, aby to vždy bylo trochu jiné. Tento kus byl instalován v Praze - Holešovicích v jedné významné kulturní instituci.


 

BOTNÍK

Přijdete domů a potřebujete si na něco sednout, odkopnout boty a někam "zapíchnout" deštník. Tak to je ono.
KAVÁRNA

Nedávno otevřená kavárna "Místo" v Bubeči. Všechno je opravdové. Beton, dřevo i káva :-) 


CROCODILE

V zahradě, v parku, před domem. Je spousta míst, kam se hodí solidní kus betonu s dřevěným povrchem, na který se dá sednout, lehnout, najíždět skateboardem nebo doprostřed zasadit krásnou rostlinu.


SIESTA

Elegantní lavička s masívní dřevěnou nohou. Dřevěné lamely jsou zapuštěny přímo do podkladu, ale připravené na případnou výměnu nebo údržbu. 
VINOTÉKA

Prvek, který se dá vetknout do stěny, vsadit do nábytku, vrstvit nad sebe a vedle sebe... Jde jen o to, kolik vína zvládnete.KUCHYŇSKÉ DESKY

...asi nejčastější způsob využití betonu.
TRAPEZI

Jídelní stůl. Vyrobit ho lze i s vkládacím "prostíráním". To jsou dřevěné destičky, které se mohou po jídle vyjmout a omýt. Stůl je ideální vetknout jednou stranou do stěny. Potom se jedná o nesmírně stabilní a solidní kus nábytku.


Chcete se nás na cokoliv zeptat?